Як правильно заряджати повербанк

Як правильно заряджати повербанк

Про те, як правильно заряджати смартфони, написано багато статей, і не можна сказати, що це погано, адже технології міняються, і тому інформація оновлюється майже щороку. Наприклад, ще донедавна всі в один голос казали, що залишати смартфон заряджатися на всю ніч шкідливо для пристрою, а вже більш сучасні моделі можна й залишати, і це не призведе ні до яких негативних наслідків.

Сучасні смартфони досить довго тримають заряд у звичайному сценарії використання, але існує багато ситуацій, коли необхідно підзарядити, а розетки поряд немає, тому доводиться використовувати повербанк. Як його обрати — тема для іншої статті, а у цій ми поговоримо про те, як правильно заряджати повербанк.

Новий гаджет спочатку потрібно зарядити повністю, але варто зазначити, що 100% заряду на індикаторі не значать, що пристрій можна відключати від мережі. Так звана “капельна” зарядка — це коли процес заряджання вже закінчено, але пристрій все ще заряджається. Існують спеціальні гаджити для вимірювання залишку такої зарядку, або ж додатки, які дозволяють розізнати реальний стан акумулятора.


Літій-іонні акумулятори (найбільш поширений тип батареї) характеризуються тим, що найбільшої ємності досягають після декількох (здебільшого 2-3) циклів повдної розрядки та зарядки. Також він має “ефект памяті”: тобто, якщо не заряджати повербанк до 100%, то ємність буде нижчою.

Виробники кажуть, що літій-іонні акумулятори цього ефекту не мають, але практика показує, що він все ж таки присутній, хоч і не так, як у батареях інших типів. Також не треба розряджати повербанк до 0% — достатньо буде дочекатись, коли він буде мати близько 10% заряду. Втім, раз на декілька місяців слід відкалібрувати повербанк, розряджаючи та заряджаючи його повністю.

Якщо ж використовувати повербанк найближчим часом не планується, не слід його ані повністю заряджати, а ні повністю розряджати. Краще зарядити його відсотків десь на 50.

Також варто памятати, що користуватися треба тільки оригінальними зарядними пристроями, або ж такими, чий виробник викликає довіре. Всі ці рекомеднації будуть запорукою того, що важ гаджет завжди буде зарядженим, і у вас завжди буде можливість бути онлайн.

Оставьте комментарий