Чи потрібен електровелосипед і чим краще самоката

Чи потрібен електровелосипед і чим краще самоката

Електровелосипеди ще не мають настільки великої популярності, як ті ж електросамокати, і, на нашу думку, це дещо несправедливо, адже велосипеди можуть бути навіть зручнішими, ніж самокати. У цій статті ми поговоримо про те, чи потрібні електровелосипеди, і на що варто звернути увагу, якщо хтось все ж зробить вибір в користь цього виду електротранспорта.

Навіщо потрібен

Електровелосипеди мають декілька переваг над іншими видами транспорту, у тому числі над самокатами:

  • Їзда не тільки по рівним дорогам. Той же ж електросамокат дуже чутливий до перешкод, і їздити на ньому можна лише по якісним дорогам, у той час як велосипед менш чутливий до якості дороги, і існують навіть електробайки для пересування по гірським маршрутам.
  • Надійність конструкції. Більшість сучасних електровелосипедів відомих виробників сконструйовані так, що двигун не може згоріти, а акумулятор дозволяє таку кількість циклів зарядки, якої вистачить більш ніж на 5 років.
  • Зручність храніння та пересування. Скільки місця займає велосипед знають всі, а от переносити його на руках набагато зручніше, ніж самокат.
  • Менше фізичного навантаження. Якщо велосипед потрібен не для фізичних тренувань, а просто для пересування, то краще обирати електровелосипед, а не звичайний.

Що стосується останнього пункту, то треба сказати, що електровелосипед от звичайного відрізняється не тільки наявністю мотора, а й більш міцною конструкцією, корпусом, та трохи більшою вагою. Також варто зазначити, що їздити на електробайку можна і з вимкненим двигуном, але педалі крутити буде суттєво важче.

Привід

Як і у випадку з автомобілями, електровелосипед може мати три види приводів:

  • Передній привід. Передньопривідні байки добре тримають баланс та гальмують, але якщо рельєф не рівний, то це може створити незручності у пересуванні.
  • Задній привід. Трохи порушено баланс, адже акумулятор розташовано позаду, але в іншому цей привід має багато плюсів: це швидкий розгін, подолання перешкод, добре зчеплення з поверхнею.
  • Повний привід. Оптимальний варіант для подолання перешкод, поїздок в гори та інших екстремальних задач. Але є і мінуси – відносно висока ціна, більш швидке розрядження акумулятору, більша вага велосипеду.

Акумулятор і дальність ходу

В цілому, дальність ходу залежить від ємності акумулятору та потужності двигуна, і існують формули, які дозволяють вирахувати максимальну дальність, яку здатен подолати велосипед з новим акумулятором і при повному заряді. Але, як правило, дальність ходу вказується просто в картці товару, і зазвичай це від 40 до 80 кілометрів, а деякі виробники вказують і дальність до 100 кілометрів. Як би там не було, у тому випадку, якщо акумулятор сяде у незручний момент, завжди можна їхати за допомогою педалей, хоча і трохи важче, ніж це було б з традиційним велосипедом.

Заміни акумулятор при звичайному сценарії використання не потребує довго – літій-іонні акумулятори витримують до 1000 циклів заряду, що означає до вісьмох років роботи, при умовах, що акумулятор будуть підзаряджати раз на три дні, не будуть допускати менше ніж 30% заряду, а також не використовувати велосипед при низьких температурах повітря.

 

Також треба розглянути питання, яке цікавить багатьох користувачів, котрі раніше не стикалися з електровелосипедами – необхідність крутити педалі. У більшості моделей крутити педалі все ж треба, хоча робити це суттєво легше, аніж в звичайних велосипедах, але існують дроссельні моделі, де це робити не обов’язково.

Взагалом, електровелосипед – це зручний і універсальний пристрій, який виграє у електросамоката в можливостях пересуватись не тільки по рівній дорозі, а і по пересіченній місцевості.

Оставьте комментарий