Діджитал самогубці — як ми власноруч гаємо свій час у соцмережах

Діджитал самогубці — як ми власноруч гаємо свій час у соцмережах

Автор: Тетяна Кусова

 

Те що соціальні мережі є способом спілкування і стилем життя —  невід’ємний факт.

Але якщо переглянути статистику на телефоні про кількість часу проведеного в день у фейсбуці та інстаграмі — побачене може здивувати і навіть розчарувати.

Із 2018 року на новій 12 IOS є можливість встановлювати ліміти по обмеженню на користування обраними додатками, а в інстаграмі та соц мережах (що є трохи парадоксальним) йдуть публікації про користь діджитал-детоксу.

 

Ми в  офісі провели експеримент, і виявили,що середньостатичний працівник витрачає по пів години в день лише на Instagram.

У дівчат показники були вищими, і доходило до 2-3 годин за добу.

А фіналісткою стала мешканка маркетингового відділу, яка витратила на Instagram 5 годин за добу 

 

Звісно, якщо соціальні мережі є способом заробітку, частиною вашого бізнесу та іміджу, подібне можна зрозуміти.

А що якщо це просто звичка гаяти час? От вам трохи страшних казочок, що відбувається з тілом і мозком, коли ми зловживаємо соц мережами

 

  1. Привіт остеохондроз: при регулярному нахилянні над смартфоном шия знаходиться у ненайкращому положенні, коли ви гортаєте стрічку світлин ваших колег з відпустки: пережимаються судини, горб на спині більшає, відбуваються застійні процеси у лімфосистемі. Ризик виникнення головного болю та мігрені через неправильне положення хребців шийного відділу — прогресує.

 

  1. Мозок звикає до інформаційного фаст-фуду, погіршується концентрація.

 

Здатність виконувати складну роботу, яка вимагає повноцінної уваги стає складнішою з кожним разом, коли ви берете смартфон як тілько-но маєте вільну хвилину. Social-мережі  насичують нас новинами та постами, створюючи ілюзію причетності, зайнятості. Зазвичай ми скіпаємо лонг-ріди, нам простіше поставити лайк на гарній картинці. Вирішення всіх проблем потрібно тут і зараз, з чого випливає друга проблема — зниження здатності до аналізу та обробки великих об’ємів інформації.

 

  1. Психологічні розлади самооцінки: у сусіда трава зеленіша/лайків більше, і iphone подорожче. Безперестанне порівняння своїх досягень із досягеннями друзів з фейсбуку, або рівнем свого життя із світлинами інста-зірок, окрім мотивації, зазвичай приносить ще розпач, апатію та знецінення особистого життя.

До всього іншого це змушує гнатися за цілями, які може насправді і не потрібні, але заради посту або фотокартки будуть виконані.

Що робити?

 

По перше, банальне видалення додатків з телефону все таке допомагає. Так, ви декілька разів будете його ще раз завантажувати, і ще раз видаляти, але згодом — вам це набридне. І якесь рішення точно буде прийнято.

По-друге: зайвий час, який звільниться, доведеться зайняти іншими справами. Далеко ходити не треба — завантажте розвиваючі додатки: на вивчення мови (LinguaLeo, Newsela, Word Association), тренування логіки (Chess), пам’яті (Memory Trainer, Brain+), або просто заміняйте смартфон на електронний рідер. Прикол в тому, що ви не станете витрачати в таких додатках багато часу, бо мозок в них змушений буде напрягатись. Врешті-решт ви навіть не підозрюєте, що стане бонусом такого рішення: підвищений рівень іспанської (англійської, французької, португальської)-підкресліть потрібне) перемога у місцевому шахматному турнірі, чи одна прочитана книга у місяць.

 

По-третє: киньте собі виклик, впишіться у амбіціозний або складний проект, який давно мріяли втілити, та все “не знаходили часу”. Адже якщо скласти до купи всі години, залишені вами у соц-мережах за останні 3 роки, десь плакатиме Ілон Маск.

 

Оставьте комментарий