Електропростирадла та електроковдри: чи необхідні вони?

Електропростирадла та електроковдри: чи необхідні вони?

Хоча різновидів обігрівачів існує безліч і на різний смак і бюджет, існують також альтернативні джерела тепла, такі як електроковдри та електропростирадла. Це затишні пристрої, які не достатньо поширені, але все ж здатні скласти альтернативу обігрівачам, і сьогодні ми про них поговоримо.

В принципі, це звичайна бавовняна або синтетична ковдра або простирадло, всередині яких розташовані нагрівальні елементи ізольовані спеціальними покриттями, а поверх цього розташовується тканина. До речі, у багатьох користувачів виникає питання — як прати електропростирадло? Прати її, звичайно ж, не варто, але поверх неї можна стелити і звичайне простирадло. З електроковдрою та сама історія — на нього можна надіти звичайний підковдра.

Все залежить від конкретних цілей. Функціонал електропростирадла полягає в тому, що вона зігріває людину знизу, таким чином, тепло, згідно із законами фізики, піднімається нагору, у той час як електроковдра не прогріває безпосередньо поверхню ліжка, а лише саму людину. Таким чином, йому доведеться нагрівати звичайне простирадло своїм тілом. З іншого боку, в електроковдру можна завернутися, наприклад, сидячи біля телевізора, і тому воно дещо мобільніше, ніж електропростирадло.

Чи безпечно

Ми покривили б душею, назвавши предмет, що використовує електрику, абсолютно безпечним. Електроковдри та електропростирадла небезпечні, але сучасну людину весь час оточують потенційно небезпечні пристрої та прилади, тому побоюватися окремо ковдра не варто. Головне — дотримуватися запобіжних заходів, щоб не пошкодився провід і нагрівальні елементи. Простирадло потрібно рівно розгладити по всій поверхні ліжка, а в ковдру не завертатися з головою. До речі, ковдри мають свої зони прогріву – область ніг та тулуб нижче грудей. Це зроблено для того, щоб уникнути зайвого нагрівання голови та області серця, що несе потенційну небезпеку для здоров’я.

Не можна сказати, що ковдра або простирадло краще або гірше за обігрівач. Завдання обігрівача, як не дивно, полягає в обігріві приміщення в цілому, а ковдра чи простирадла – у створенні комфорту для людини, яка спить на простирадлі або прихована ковдрою. Повноцінною заміною обігрівачу, принаймні, в умовах української зими, ковдра та простирадло не стануть, але допоможуть у разі, якщо приміщення не прогрілося, а користувач уже лягає спати.

Якщо йдеться про електроковдру, то тут говорити особливо нічого – вони стандартного розміру, як і будь-яка інша ковдра. Електропростирадла ж, у свою чергу, бувають односпальними, полуторними та двоспальними. Електропростирадло не обов’язково має покривати весь простір ліжка, його можна розмістити поперек нього, і до того ж не варто забувати, що зона обігріву поширюється не на всю поверхню, а лише на нижню половину тіла.

Додаткові функції

Залежно від моделі, у ковдр і простирадлом можуть бути додаткові опції:

  • Дисплей. За допомогою рідкокристалічного дисплея можна керувати роботою ковдри або простирадла без необхідності вмикати світло.
  • Зйомний кабель. Деякі моделі дозволяють знімати кабель, щоб простирадло або ковдру можна було прати.
  • Автовимкнення. Відключає ковдру або простирадло при перегріві.
    таймер. За допомогою нього можна вибрати час, коли ковдру або простирадло вимикатимуться.
  • Два режими нагрівання. Один із цих режимів буде стандартним, а другий називатиметься турбо – він дозволить швидко прогрітися за короткий час.
  • Режим просушування. Дозволяє знищувати цвіль та постільних клопів.

Оставьте комментарий