Що краще для дому: телевізор чи проєктор?

Що краще для дому: телевізор чи проєктор?

Здається, змагання між телевізорами та проєкторами — це не найпоширеніша тема серед обговорень, адже більшість користувачів сприймає проєктор суто як засіб для презентацій, або ж як проєктор в кінотеатр. Однак технології не стоять на місці, і в цій статті ми поміркуємо, що краще у 2021 році: проєктор чи телевізор? Для цього ми порівняємо окремі характеристики тієї чи іншої техніки.

Розмір

Звичайно, зараз можна купити телевізор будь якої діагоналі, як, наприклад, ми писали про телевізор з диагоналлю близько шести метрів за два мільйони доларів. Однак коштують вони, навіть якщо не шестиметрові, все ж досить дорого. У той же час проектори можуть видавати велику діагональ без втрати якості, і коштувати при цьому значно дешевше. Обмовимося, що мова йде саме про проєктори з якістю 4К, тому у даному випадку виграють проєктори.

Яскравість

Якщо в умовах абсолютної темряви особливої різниці немає, то в присутності стороннього освітлення проектори можуть суттєво програти телевізорам, адже проєктори, у яких яскравість дозволяє дивитись контент при днівному освітленні (тобто мати яскравість близько 2000-3000 Лм), будуть коштувати доволі дорого, і якість всеодно буде гірша, ніж у телевізора. У той же час навіть середні та бюджетні телевізори будуть мати яскравість вищу, ніж дорогий проєктор. Таков варто загострити увагу на ресурсі лампи: середностатистична лампа проєктору прослужить близько двох років при помірному (близько 5 годин на день) використанні проєктору, а потім її потрібно буде міняти, що виллється в значні трати. У цьому випадку переможець — телевізор, адже порівняна яскравість досягається у проектора лише в абсолютно темній кімнаті.

Контрасність

Контрастність — це баланс чорного кольору та іншиї. В темній кімнати контрасності буде достатньо, але чим більше світла — тим меншою буде контрасність. У той же час телевізори дозволяют налаштовувати цей параметр власноруч, і тут перемога також за телевізорами.

Розрішення

Так як зараз найбільшою популярністю користуються телевізори з 4К, то і порівнювати будемо з проєкторами з підтримкою такої якості. Справа в тому, що 4К телевізори — це, звісно, не 8К, але все ж достатньо недешеві. ктор з підтримкою 4К обійдеться, можливо, рази в два дорожче аналогічного телевізора. Відносно бюджетні 4К-проєктори існують, але все ж не дотягують до телевізорів.

Передача кольору

В принципі, тут можна одразу сказати, що і телевізори, і проєктори з цією задачею впораються приблизно однаково добре. Однак варто памятати, що сповна оцінити якість кольорів можливо лише в приміщенні, яке спеціально обладнане під перегляд фільмів за домопогою проєктору.

Звук

Сучасні телевізори мають непогані колонки, які, звісно, не дотягують до повноцінного домашнього кінотеатру з сабвуферами та іншим, але все ж таки дивитись фільми можна з комфортом і зі вбудованими колонками. У той же час проєктор якщо і має колонки, то чисто символічні, користі від яких небагато. Так що тут знов виграє телевізор.

Зручність

Телевізор зручно монтувати — можна на тумбу чи на стіну, а можна і на підлогу. У випадку з монтажем все трішки важче, але теж не дуже. У той час для проєктору підійде далеко не будь яке приміщення. Наприклад, буде потрібна вільна стіна, на якій буде або проєкційний екран, або ж сама стіна повинна мати спеціальне покриття для найкращого відображення картинки. Тому проєктор може зайняти значно більше місця, ніж навіть великий телевізор.

Висновок

Перемагають, беззаперечно, саме телевізори, при чому по всім пунктам. Але є ще одне зауваження: якщо є приміщення, яке відповідає критеріям кінозалу, то брати однозначно варто саме проєктор, тому що телевізори такої діагоналі, які ще звуть LED-стінами, ще дуже не скоро будуть коштувати адекватні гроші.

Оставьте комментарий