Швейна машина: що потрібно знати

Швейна машина: що потрібно знати

Близько сотні років тому швейна машина в багатьох будинках була найтехнологічнішим приладом, а її цінність була така, що вона служила посагам на весіллях, і передавалася у спадок із покоління до покоління. З розвитком виробництва масового та недорогого одягу пошиття вдома перейшло в розряд хобі, і поступово перестало бути широко поширеним. Однак у наш час у моду увійшов хендмейд, тобто ексклюзивні речі, вироблені в домашніх (або просто непрофесійних) умовах.

Пошиття ексклюзивного одягу з подальшим продажем через соціальні мережі – поширене хобі, яке іноді переходить у цілком серйозний заробіток, але на першому етапі можна не думати про комерційну складову, а згадати, що, наприклад, іноді просто потрібно підшити щось. І якщо нести річ до майстра не хочеться, і є бажання попрацювати руками, то для цього існують швейні машини, про різновиди та функції яких ми сьогодні розповімо. Обмовимося відразу: йтиметься саме швейних машинах. Якщо ж користувачеві потрібно вишивати візерунки – то необхідно купувати швейно-вишивальну або спеціальну вишивальну машину, про які ми, можливо, колись поговоримо.

Визначитись із завданням

Перше, що слід зробити – це визначитися, які саме цілі користувач ставить перед собою, які завдання стоятимуть перед швейною машиною. Наприклад, якщо використовуватися машина буде тільки для того, щоб підшити одяг або поставити латку, то достатньо буде недорогої машинки без розширеного функціоналу. У тому ж випадку, якщо планується досить складна робота, пошиття речей, робота з різними типами тканин, то мало функцій не буде і слід брати «наворочену» модель. Існують також «промислові» моделі, але їх використовують професіонали, які б і не стали читати нашу статтю.

Тип управління

Визначившись із призначенням швейної машини, можна розібратися з типами керування. Машинки можна розділити на два типи: електромеханічні та комп’ютерні.

Електромеханічна машинка – найпопулярніший тип швейних машин. Вони, як правило, коштують дешевше за комп’ютерні, надійні і прості за своєю конструкцією. Голководії, човникові механізми та інші деталі, що відповідають за шиття, наводяться в дію електричним двигуном. Вони менш функціональні, і мають меншу кількість рядків, але для простої роботи можливості таких машин вистачить, що називається, з головою.
Комп’ютерні машини — найбільш просунуті пристрої. Візуально вони ідентифікуються по рідкокристалічному дисплею на корпусі. Процесом шиття керує процесор вбудованого комп’ютера. Вони містять певний набір пам’яті та, відповідно, різну кількість програм шиття, наприклад, декоративні рядки, трикотажні тощо. Вартість таких машинок у рази вища, ніж у електромеханічних, але й відкривають вони значно більше можливостей.
Конструкція човника

Існує три типи човників у швейній машині: горизонтальний, вертикальний, що обертається, і вертикальний, що гойдається.

Горизонтальний човник найчастіше зустрічається у швейних машинах. Шпулька вкладається без ковпачка, нитки заправляються просто, а у вікні видно, скільки залишилося ниток у шпульці. У той же час такий човник орієнтований на тонкі нитки, можливостей роботи дещо менші, та важче регулювати натяг.
Вертикальний хитливий — надійний човник, що зарекомендував себе на старих поколіннях швейних машинок. Крім надійності, його відрізняє довговічність, а також можливість роботи з різними типами ниток. Такі машинки працюють трохи повільніше і шумніше, але існують моделі, де ці недоліки практично усунуті.
Вертикальний, він же ротаційний. Цей вид човника можна назвати найбільш наближеним до професійних, і він вважається найбільш сучасним. Такий човник працює з будь-якими типами тканин та ниток, швидко працює, стійкий до навантажень. Головний мінус машинки з таким човником — це ціна. Як правило, це найдорожчі моделі.

Кількість рядків

У принципі, навіть досить складні завдання не вимагають більше десяти рядків, оскільки найчастіше використовуються прямий рядок та зигзаг. Залежно від машини, там може бути хоч сотня рядків, але якщо користувачеві така кількість не потрібна, то можна просто обмежитися декількома додатковими, такими як еластичний зигзаг, посилена пряма лінія, еластична лінія та декількома іншими. Велика кількість рядків потрібна в тому випадку, якщо користувач займається пошиттям на професійному рівні.

Реверс

Реверсивний рух рядка дозволяє, наприклад, закріплювати шов. Є ця функція більшості сучасних швейних машинах, але в комп’ютерних машинках часто реверс запрограмований автоматично.

Швидкість

Регулювання швидкості не відноситься до найнеобхідніших функцій, але вона може стати в нагоді у разі проходження ділянки, на якій машинці слід зосередитися, де рядок повинен проходити особливо точно і акуратно. У разі відсутності регулювання швидкості необхідно окремо перевіряти плавність

Оставьте комментарий