Швидка зарядка для смартфону: чи безпечно та що треба знати

Швидка зарядка для смартфону: чи безпечно та що треба знати

Швидка зарядка останні роки стала вже звичайною річчю, і більше за те — багато хто вже перейшов суто на бездротові зарядки. Щодо бездротових зарядок ми досі налаштовані якщо не скептично, то дещо з насторогою, але швидка зарядка, на нашу думку, повинна бути в кожного. У цій статті ми розповімо про те, як її обрати, якщо її у вас не було, або була, та зламалася.

Чи безпечно користуватись

Дехто каже про те, що швидка зарядка також швидко псує акумулятор смартфону, мовляв, якщо звичайна зарядка під час інтенсивного використання пристрою (ігри, онлайн-мапи, тощо) не заряджає, то швидка просто дає збільшену напругу, і тому це шкодить гаджету. Насправді все навпаки: якщо під час використання смартфону зарядка не працює, чи заряджає дуже повільно, то проблема або в самому кабелі, або навіть в акумуляторі.

Звісно, краще не грати в важкі ігри під час підзарядки, але зарядка, особливо швидка, буде безпечно заряджати акумулятор. Справа тут в тому, що пропускна спроможність у швидкій зарядці вища, аніж у звичайної, і точно вища, аніж у низькоякісної та підробної, при чому остання просто перегріє акумулятор смартфону.

Захист

Саме проти перегрівання акумулятору сучасні кабелі швидкої зарядки і орієнтовані: так, раніше було необхідно розряджати смартфон до 0%, а заряджати до 100% не рекомендувалось. Але зараз, навпаки, краще ставити пристрій на зарядку, якщо індикатор показує менше 20%, адже тип акумуляторів кардинально змінився.

Це нескладно помітити самостійно: десь до 60-80% заряду смартфон заряджається швидко, а от останні 40-20% тягнуться довго. Це робиться саме тому, що включається система захисту акумулятора.

Характеристики

Важливо правильно обирати адаптер живлення та кабель. Якщо, наприклад, адаптер оригінальний, а кабель — ні, то результат буде незадовільним. Сила току, яку проводить кабель, також повинна становити не менше 2 Ампер. Потужність вхідного току (ампери демонструють вихідний) повинна бути не менше 7 V.

Також варто зазначити, що сучасні кабелі, як правило, вже оснащені необхідними потужностями, принаймні, це стосується ориганальних аксесуарів: Lighting для iPhone з 2017-2018 року випускають виключно з функцією швидкої зарядки, а для пристроїв на Android – USB Type-C (Type-A швидкими бути апріорі не можуть).

Оставьте комментарий