Смарт-годинник: чому він потрібен сучасній людині

Смарт-годинник: чому він потрібен сучасній людині

Ще декілька років тому розумні годинники вважалися багатьма не більше ніж високотехнологічною іграшкою, яка скоро всім набридне, і користувачі повернуться до звичайних механічних хронометрів. Але пройшло років п’ять, і ситуація протилежна: механічні годинники тепер зайняли дуже вузьку нішу – це або класичні годинники для консерваторів, або статусні хронометри за великі гроші, які носять не заради основної функції.

Найбільшої популярності смарт-годинники зазнали, як не дивно, завдяки пандемії. Не дивлячись на те, що спортзали були зачинені, а розумні годинники, в першу чергу, використовувалися у якості фітнес-трекерів, популярним став інший функціонал, а саме моніторинг стану здоров’я. Наприклад, перевірка сатурації – ця функція дозволяє вимірювати рівень кисню в крові, що є дуже корисним, адже коронавірусна хвороба супроводжується зниженням кисню в крові.

Також смарт-годинники корисні в умовах самоізоляції у тому сенсі, що у більшості людей різко знижується фізична активність, а годинники можуть нагадати, що треба, наприклад, встати та розім’ятись. Допоможуть вони також і контролювати калорії, щоб не набрати зайвої ваги, адже це може призвести до проблем с судинами та серцем.

Моніторинг якості сну також важлива функція, адже лыкары радять спати не менше 8 годин на добу. Звичайно, всі розумють, що э невідкладні справи, наприклад,  звіт по роботі, курсова в університеті, але годинник може нагадати, що краще все ж бути в тонусі, та лягати спати. Недостатня кількість сну призводить до погіршення настрою, апатії, і не тільки.

Спортивні режими – також важлива функція. Спорт з ними стає більш цікавим, годинники здатні стимулювати, та змагатися з самим собою. До того ж вони відстежують пульс та інші характеристики, які можуть вказати, що вже досить фізичних навантажень. Можна сказати, що це свого роду особистий тренер, який може підібрати індивідуальну програму тренувань.

Звичайно, годинник – це не повноцінний дієтолог чи тренер, але краще займатися спортом чи сидіти на дієті з ним, якщо немає можливості залучити до турботи за своїм здоров’ям спеціаліста. Втім, смарт-годинник здатен аналізувати особисті параметри користувача – його вік, вагу, фізичну активність, харчування та інше, і на основі цього допомагати визначитись з тим, які основні ризики можуть загрожувати користувачу, що саме і скільки йому протрібно робити. Також вони можуть виявити симптоми, та попередити, що потрібно звернутись до лікаря.

Як висновок – сучасний розумний годинник це як мінімум не зайвий девайс для сучасної людини. Також технології не стоять на місці, і, дивлячись на минуле та сучасне можна сказати впевненно – далі буде ще цікавіше.

Оставьте комментарий