Сушарка для рук: критерії вибору

Сушарка для рук: критерії вибору

Сушарка для рук майже не зустрічається у приватних будинках чи квартирах, але для публічного простору вона настільки ж органічна, як і, наприклад, касовий апарат. Зрозуміло, можна користуватися одноразовими серветками чи паперовими рушниками, але це, як мінімум, дорожче, так як потребує постійної заміни, тому у нас в приорітеті буде саме сушарка.  Ні в кого не визиває сумнівів необхідність сушарки в кафе чи офісі, однак які бувають сушарки, в чому їх відмінності и чому вони різні за ціною – ми розкажемо в нашій статті.

 

Тип включення та форм-фактор

Сушарки бувають двох типів включення: за допомогою кнопки та автоматичні. Щоправда, як і у випадках з іншою технікою, яка застосовується у публічному просторі, безконтактна форма взаємодії між пристроєм та користувачем все ж витісняє контактну: сушарки з кнопками наразі майже повністю зникли. Всі інші сушарки включаються за допомогою інфрачервоного сенсору, який активується, коли в його «полі зору» з’являється рука. Однак вони реагують не тільки на руки, а на будь який об’єкт, що рухається, тому варто звертати на це увагу при плануванні приміщення – випадкове включення сушарки не тільки приводить до додаткової трати електроенергії, а ще і просто дратує.

Що до форм-фактору, то сушарки можна поділити на «зовнішні» та «внутрішні». У першому випадку руки поміщаються під сам пристрій, а у другому – в спеціальне поглиблення. Другий тип раніше був популярним лише в країнах Азії, але останнім часом їх можна зустріти і в багатьох закладах в Україні. Вважається, що це більш гігієнічний форм-фактор, адже бризки води не розлітаються навкруги, але, на наш погляд, це не дуже суттєва перевага.

Матеріал

Сушарки робляться або з пластику, або з металу:

  • Пластик. Такі сушарки дешевше металічних аналогів, і це їх головний плюс. Але ставити їх у місця з високим ризиком вандалізму не вартує. Найкраще встановлювати їх у невеликих офісах, де, що називається, всі свої.
  • Метал. Очевидно, що такі сушарки будуть більше антивандальними (тобто їх буде важче пошкодити), та більш дорожчими, ніж пластикові. Також вони виглядають солідніше, і краще будуть виглядати у закладі.

 

Потужність

Потужність сушарки поділяється на потужність нагрівального елементу та потужність двигуна пристрою. Для ідеального співвідношення вона повинна складати пропорцію приблизно 1 до 1. Тобто, якщо потужність мотору, умовно кажучи, буде 1000 Вт, то потужність ТЕНу повинна бути не менше 950 Вт. Для звичайної сушарки вистачить потужності до 1600 Вт, але якщо висушити руки треба швидко – то можна придбати пристрій від 2500 Вт. Також треба розуміти, що надмірно потужна сушарка може бути шкідливою для шкіри.

Багато моделей мають функцію перемикання швидкостей. Зазвичай їх дві – звичайний та турбо режими, і, як правило, цих двох режимів вистачає будь-кому.

Гучність

Чим більша потужність мотору сушарки, тим більш гучною вона буде. Звісно, для громадського туалету це не буде великою проблемою, але в офіс чи кафе краще обирати більш тихі моделі, які можуть бути оснащені спеціальними засобами для зниження рівня шуму.

Додатково

В залежності від моделі, сушарки можуть мати додаткові опції. Наприклад, клас захисту від води та вологи – як мінімум він повинен становити не менше IPX5, такий клас раджуть, наприклад, для шкіл та інших подібних закладів, він гарантує найбезпечнішу експлуатацію пристрою.

Фільтрація повітря. Вона зустрічається не дуже часто, але деякі пристрої все ж фільтрують повітря додатково. Справа в тому, що мікроорганізми, які будуть видуватися з сушарки, будуть осідати на щойно вимитих руках. Якщо є вона має фільтрацію повітря – то руки залишуться ще більш чистими.

Оставьте комментарий