Відеодомофон для офісу та дому: як обрати

Відеодомофон для офісу та дому: як обрати

Відеодомофон для офісу чи дому ще не настільки розповсюджена річ, як звичайні домофони, але все ж часом їх стає все більше, адже вони забезпечують вищий рівень безпеки, ніж звичайні. Як обрати відеодомофон для дому та офісу – ми розповімо у нашій статті.

Тип підключення

За типом підключення відеодомофон може бути аналоговим та цифровим:

  • Аналоговий відеодомофон працює за рахунок з‘єднання монітору з панеллю виклику коммутаційним кабелем або радіоканалом. Більшість домофонів на ринку поки що аналогові, але поступово вони витісняються цифровими.
  • Цифрові. Це найсучашніші відеодомофони, які мають модуль Wi-Fi. Вони можуть бути з’єднані не тільки з монітором, але і з будь якими іншими гаджетами, такими як смартфони, планшети. Тобто власник може підключити домофон до системи розумного дому.

Монітор

Монітори у сучасних домофонах здебільшого мають сенсорне керування, але зустрічаються ще старі або бюджетні моделі, у яких керування здійснюється за рахунок механічних кнопок. Діагональ екрану пульту керування (монітору) буває від 3 дюймів до 10, і оптимальною вважається діагональ розміром з екран смартфону – 5-6 дюймів, але для великих приміщень можна обрати і 10 дюймову панель. Вони виповнені або з пластику, або металу.

В залежності від моделі, монітор може бути оснащений функцією hands free, або ж трубкою на кшталт телефонної, чи з обома варіантами спілкування. Також пульт керування може мати вбудовану пам’ять або ж підтримку зовнішнього жорсткого диску, що особливо важливо для домофона з функцією відеореєстратора.

Панель виклику

Це зовнішній модуль, який встановлюється у під’їзді або ж на дверях дому. Цей модуль складається зі сканеру ключів, мікрофону, динаміка та камери. Іноді модуль також має електромагнітний замок, який дозволяє відкрити двері за нажаттям кнопки.

В залежності від того, де буде знаходитись панель виклику, потрібно обирати її матеріал. Якщо модуль знаходиться в приміщенні, буде достатньо звичайного пластику, а от модуль, який виходить на вулицю, потребує вже антивандальних матеріалів – наприклад, спеціального пластику чи металу. Також для камери потребується захист від дощу та прямих сонячних променів.

Окремо треба сказати про камеру – кут огляду повинен бути близько 110 градусів, щоб бачити все, що відбувається по боках. Також треба поцікавитись якістю зйомки, адже комусь достатньо лише розгледіти обличчя гостя, а комусь треба висока деталізація зйомки і високий радіус дії камери. .

Функціонал

В залежності від моделі, відеодомофон може мати наступні додаткові функції:

  • Датчик руху. В залежності від радіусу дії камери, датчик може вмикати її і починати вести запис відео.
  • Також фото- та відеофіксація може вмикатись по окремому графіку, по дзвінку у двері, чи знов таки по фіксації руху біля дверей.
  • Управління гаджетом. У цифрових домофонах є можливість не підходити до монітору, а бачити зображення камери з екрану смартфону або планшета.
  • Інфрачервона підсвітка. В умовах ночі, сутінок або недостатнього освітлення така підсвітка дозволяє виводити зображення достатньої якості.
  • Підключення зовнішніх камер. Якщо треба бачити також, наприклад, паркувальне місце, то до цифрових домофонів можна під’єднати також інші камери.
  • Фотоархів. Це окрема від відеореєстратора функція, яка робить архів фотографій тих, хто підходив до дверей.

Таким чином, хороший сучасний відеодомофон буде мати сенсорний IPS екран діагоналлю близько 7 дюймів, функцію відеореєстратора, антивандальний корпус зовнішньої панелі. Все інше не так важливо, і підбирається за смаком користувача.

 

Оставьте комментарий