Як не дати ноутбуку перегріватись: поради

Як не дати ноутбуку перегріватись: поради

Перегрів ноутбука – це одна з причин, чому гаджети виходять з ладу, наприглад, жорсткий диск дуже чутливий до високих температур, і надмірні температури можуть одного разу призвести до того, що всі дані будуть знищені. Саме тому треба стежити за температурою свого «залізного» коня, і ми дамо декілька рекомендацій щодо цього.

М’які поверхні. Поверхня дивану, килима, ковдри – все це перекриває отвори для вентилювання. До того ж вірогідність того, що частинки тканини чи ворсу можуть забитися у радіатори, і прибрати їх звідти буде значно важче. Стосується це також домашніх тварин, чия шерсть може туди забитись, і навіть не тоді, коли користувач ставить ноутбук на свого домашнього улюбленця.

Але якщо ноутбук стоїть на твердій поверхні – проблеми перегрівання також могуть виникнути. Справа в тому, що навіть за наявності ніжок повноцінне циркулювання повітря під ноутбуком. При великих навантаженнях цього може бути недостатньо, і потребується підкласти щось під ноутбук — це може бути олівець, журнал, чи щось інше, що дозволить ноутбуку «дихати» вільніше. Головне – щоб цей предмет також не перекривав радіаторну решітку.

Але припустимо, що всі ці міри не допомгли, адже задача потребує значних ресурсів – важка гра, відеомонтаж, тощо. У такому випадку треба робити перерви, щоб ноутбук зміг перепочити та трошки охолодитись. Для цього його, наприклад, можна поставити на балкон (якщо там не спекотне літо), або ж на підвіконня.

Але не завжди до кінця ясно, чи ноутбук вже перегрівся, чи може ще трішки «постраджати». Для цього існують спеціальні програми, які моніторять рівень перегріву ноутбука (процесора, відеокарти), і повідомляють користувачу, якщо щось йде не так. У таких випадках треба або перезавантажити пристрій, або ж взагалі дати йому відпочити.

Існує ще один метод – металічна пластинка, яка буде забирати частину тепла. За законами фізики, тепло віддається у зовнішню середу, і ноутбук має щось нагрівати, перш ніж перегріється сам. Але варто зауважити, що ця методика стосується тільки ноутбуків з металічним корпусом.

Але все це суто підручні методи. Найкращій вихід для дизайнерського або ж геймерського ноутбуку – спеціальні підставки з охолодженням. На ринку представлено багато варіантів – як недорогі пластикові підставки з невеликим вентилятором, так и справжні геймерські «монстри» з водяним охолодженням и трубками. Це – найоптимальніший вихід з ситуації з перегріваючимося ноутбуком.

Можливо також, що проблема в механічних ушкодженнях – якщо ноутбук падав чи зазнавав ще якихось ушкоджень, можливо, пошкодилися внутрішні деталі, і це потребує негайного ремонту. У такий час його неможна вмикати до тих пір, поки ноутбук не огляне спеціаліст.

І наостанок – якщо ноутбук сильно перегрівається, але це не пов’язано з ресурсомісткими іграми чи програмами, а також ноутбук ще не старенький і не потребує заміну акумулятора, то, скоріш за все, проблеми носять суто механічний характер. Скоріш за все, потрібно віддати його на чистку – спеціалісти почистять вентиляцію, та за необхідністю замінять термопасту.

Оставьте комментарий