Як обрати геймпад для мобільних ігор

Як обрати геймпад для мобільних ігор

Мобільний геймінг давно перетворився якщо не на повноцінну альтернативу іграм на ПК, то може скласти їм конкуренцію по популярності серед геймерів. Ігри стають все складнішими, геймерські смартфони (про які ми нещодавно говорили) вже зрівнялися з ігровими ПК декількарічної давнини, і тому цілком логічно було передбачити появлення ігрових аксесуарів, таких, наприклад, геймпади для смартфонів.

Інтерфейс підключення

Зазвичай сучасні ігрові геймпади використовують підключення через Bluetooth, але існують геймпади, котрі можна підключати через перехідник USB-USB-C чи приймач 2,4 ГГц з комплекта такого геймпаду. І якщо приймач це непогана альтернатива Bluetooth, то кабель, скоріш за все, буде заважати в процесі гри.

Окремо скажемо, що все це стосується тільки смартфонів на ОС Android. Пристрої від Apple підтримують виключно з’єднання за допомогою Bluetooth.

Сумісність

Перед тим, як купувати геймпад, треба перевірити його сумісність з власним пристроєм:

  • Android. Помилитися при виборі геймпаду для андроїд-смартфонів доволі важко, адже, як правило геймпади сумісні зі всіма смартфонами, які мають версію Android0 і більше. Не дивлячись на це, все ж варто перевірити конкретні пристрої на сумісність, у тому числі, з популярними іграми. Що стосується ціни та вибору – так як Android – відкрита система, то розробникам легко створювати геймпади, які підтримують цю операційну систему. Виходячи з цього, на ринку багато різних моделей – як бюджетних, так і достатньо дорогих. Також представлена велика кількість брендів – знову ж таки, починаючи від китайських «ноунеймів», та до всесвітньо визнаних, наприклад, Microsoft чи Sony.
  • iOS. Тут все дещо складніше, адже, по-перше, список брендів, які підтримує Apple, значно скромніший за список у Андроїдів, а по-друге – далеко не всі моделі від цих брендів сумісні з айфонами, тому у даному випадку перевіряти сумісність особисто буде необхідно. Працюють геймпади з iPhone з версією iOS 13 и вище. Іноді буває, що китайські виробники зауважують, що їх пристрої працюють з iPhone, але вони працюють або некоректно, або грати можна лише в старі ігри в AppStore чи в ігри з додатку виробника, а це, зазвичай, не найцікавіші ігри, до того ж китайською мовою. Це явище має місце тому, що отримати ліцензію від Apple у зв’язку за закритістю операційної системи дуже важко та дорого, тому повноцінні та універсальні геймпади для айфонів коштують достатньо дорого, та вибір моделей дуже невеликий.

Тримачі

Звісно, можна грати просто поклавши смартфон перед собою, але це не найзручніше використання геймпаду. Краще, якщо в комплекті з геймпадом буде тримач. Вони бувають такі, що виглядають як геймпади для консолей, а бувають і інших форм-факторів – наприклад, такі, де смартфон розміщається між пультами керування. Також геймпад може бути оснащеним додатковими кнопками, які полегшать процес гри. Іноді значення цих кнопок можна налаштовувати через додаток, який буде йти в комплекті.

Маппінг

Це свого роду чітерська програма, яка дозволяє з’єднувати геймпад зі смартфоном, навіть якщо керування за допомогою геймпада грою не передбачено. Також за допомогою цих програм можна грати навіть за допомогою миші та клавіатури, якщо, звісно, це бездротові гаджети. Гра за допомогою маппінгу в ігри для одного буде суттєво легшою та приємнішою, а от в мультиплеєрі це може загрожувати баном, чи переносом на окремий сервер для мапперів, адже гравці, які грають за допомогою маппінгових додатків мають очевидні переваги над тими геймерами, що грають напряму з екрану смартфона.

Оставьте комментарий