Як обрати правильну «банку» для смартфона

Як обрати правильну «банку» для смартфона

Виробники смартфонів, вказуючи ємність акумулятора, люблять заявляти суперечливі твердження, скільки смартфон здатний прожити при одному заряді та інтенсивному використанні. Часто їхні заяви можуть розчарувати користувачів, іноді і не з їхньої вини – наприклад, користувач може використовувати смартфон занадто інтенсивно, або ж смартфон використовується, м’яко кажучи, не перший місяць, і відбувається «старіння» акумулятора. У цій статті ми навчимося правильно обирати повербанк.

Потужність

Можна, звичайно, взяти повербанк з максимальною потужністю за мінімальний бюджет, але варто розуміти, що заявлені цифри не завжди відповідають реальності, а якщо й відповідають – підтримуватимуть необхідний рівень заряду дуже недовго. Тому немає сенсу гнатися за великими цифрами, а орієнтуватися на потреби.

  • 2500-5000 мАг. Використовуються для підзарядки смартфонів у буденному міському режимі, наприклад, якщо чекає довга поїздка в громадському транспорті на роботу або в університет, або телефон до кінця робочого дня розрядився, а зарядити його можливості не було, або просто забули. Повербанки такої потужності зазвичай досить компактні, і займають не так багато місця в кишені. Залежно від потужності акумулятора пристрою, можуть повністю зарядити його, так і лише частково.
  • 5000-10000 мАг. Призначені для повної зарядки з нуля смартфона з невеликою ємністю акумулятора, або майже для повної — смартфона з більшою ємністю. Якщо користувач часто опиняється в ситуації, коли підзарядитися буде цілий день ніде, або робота безпосередньо пов’язана з постійним використанням смартфона або планшета (наприклад, кур’єр служби доставки), то банк з таким обсягом буде оптимальним вибором.
  • 10000-20000 та більше. Це вже серйозні пристрої, за допомогою яких заряджаються гаджети протягом декількох днів, наприклад, у поході. Вони неминуче мають значні габарити і вагу, тому якщо у продажу зустрінеться повербанк розміром трохи більше флешки, а заявлена потужність буде в 50000 мАг — то швидше за все це неправда, і розрахований такий гаджет на дуже наївного і далекого від світу гаджетів покупця.
    Додамо, що зазначена і реальна ємність можуть дещо відрізнятися і від причин, що не залежать від виробника. Тому є кілька причин.

Втрати під час перетворення електроенергії

Це фізика, і з нею нічого не вдієш.
Корекція напруги за допомогою контролера теж потребує певних енерговитрат.
Заряджання гаджета вимагає більше енергії, ніж енергія акумулятора.
При зарядці пристрій повинен бути вимкнений, так як у включеному вигляді він втрачає енергію — працює процесор, дисплей, програми у фоновому режимі і багато іншого, таким чином енергія, що отримується, відразу йде «на вітер».
Варто пам’ятати, що, наприклад, повебранк на 8000 не зарядить смартфон з акумулятором 4000 мАч два рази, а смартфон з акумулятором 2500 мАч не здатний зарядитися чотири рази від повербанка на 10000 мАч.

Сумісність

Як правило, всі повербанки сумісні з усіма мобільними пристроями – фотоапаратами, смартфонами, планшетами та іншими, за винятком, хіба що ноутбуків – від них повербанк заряджатиметься сам.

Якщо у повербанка кілька роз’ємів, вони зазвичай відрізняються за силою струму – зазвичай це 1А і 2А. Якщо підключити пристрій, який споживає силу струму в 1А, до роз’єму, який видає 2А, нічого страшного не станеться — надлишковий струм буде блокований споживаючим пристроєм. В іншому випадку, коли пристрій вимагає 2А, а підключено до роз’єму 1А, ситуація інша — зарядка буде неефективною, і може мати наслідки для акумулятора девайса.

Додаткові параметри

До них можна віднести такі характеристики, які не мають критичного значення, проте можуть стати в нагоді при виборі повербанку.

Індикація залишкового заряду. Щоб оцінити зарядку повербанка, більшість виробників оснащують свої пристрої світлодіодними лампочками, або РК-дисплеєм. Лампочки дозволяють лише приблизно оцінити залишок зарядки власного акумулятора повербанка, тоді як на дисплеї вказується точний відсоток.

Кількість портів для заряджання

Вони можуть відрізнятися силою струму, і їх може бути кілька штук для одночасної зарядки декількох пристроїв. Найкраще купувати потужний повербанк з декількома роз’ємами, тоді як для гаджета невисокої потужності зайві порти не критичні.
LED-ліхтарик. Не найнеобхідніше, на що варто звертати увагу, однак у деяких ситуаціях він може бути корисним. Ліхтарик може функціонувати навіть у тому випадку, коли власного залишку заряду повербанку не вистачає навіть для мінімального заряду пристроїв.

Матеріал корпуса

Залежно від вартості пристрою, найчастіше зустрічаються пластикові та металеві корпуси. Металевий корпус повербанка надійніше оберігає його від механічних пошкоджень, але в той же час істотно впливає на вагу пристрою. І І останні кілька рекомендацій, які можуть продовжити життя вашому гаджету. Не варто його довго тримати повністю розрядженим або зарядженим. Уникайте впливу занадто високих або дуже низьких температур. Найчастіше користуйтеся гаджетом – це буде йому на користь.

Оставьте комментарий