Як обрати рушникосушарку

Як обрати рушникосушарку

Рушникосушарка – це, мабуть, не найнеобхідніша річ у ванній кімнаті, але без неї все ж важко уявити середньостатистичну ванну. Зазвичай цьому атрибуту приділяють мало уваги, лише кори стара рушникосушарка починає протікати чи іржавіти, або ж коли її треба встановити у новій квартирі. І хоча потреба виникає не дуже часто, але вона все ж виникає, і в цій статті ми поговоримо про те, як обрати рушникосушарку, щоб вона служила добре, і наступний раз про її існування треба було згадувати через десяток-інший років.

 

Тип

Рушникосушарки поділяються на два типи: електричні та водяні:

  • Водяні. Це традиційний тип рушникосушарок, до якого звикли всі, в кого домівка підключена до системи центрального опалення. Гаряча вода циркулює по трубах і передає їм тепло, і такі рушникосушарки є тими самими батареями. До плюсів можна віднести відносно невисоку вартість, а також відсутність споживання електроенергії. Мінуси також очевидні – сушарка не працює у відсутності гарячої води або під час сезонного відключення опалення. Також розміщення сушарки можливо тільки там, де є стояк.
  • Електричні. На відміну від водяних, електричні сушарки не залежать від сезону опалення чи від наявності гарячої води, і встановлювати їх можна будь де. Але мінуси також є – ціна електричних дорожча за водяні сушарки, а ще вона споживає електроенергію.
  • Комбіновані. Оптимальній варіант, адже сушарка такого типу може живитись як від електроенергії, так і від системи центрального опалення. У сезон опалення можна економити електроенергію, а коли опалення немає – то сушарка буде живитись електроенергією. Коштують вони дорожче, аніж попередні рушникосушарки.

Матеріал

Сушарки можуть бути виготовлені з наступних матеріалів:

  • Нержавіюча сталь. Це надійний та довговічний матеріал, який витримує великий тиск та чинить спротив корозії. Довговічність та доступність ціни робить сталеві сушарки найбільш популярним типом матеріалу.
  • Латунь. Вона має багато дизайнерських рішень, має добру стійкість до корозії та взагалі міцна, але краще пристосована до автономних систем, тому у квартирах зустрічається рідко.
  • Мідь. Схожа на латунь тим, що також більше підходить для автономних систем у заміських будинках. Також має багато дизайнерських рішень, гарною проводимістю тепла, стійкістю до корозії.
  • Чорна сталь. Це бюджетне рішення, адже така сталь не має покриття проти корозії, і не має контактувати з вологою середою, що, звісно, несумісно з ванною кімнатою.

 

Загальне

Для звичайної квартири буде достатньо водяної рушникосушарки з нержавіючої сталі, або латуні, якщо користувач хоче сушарку з оригінальним дизайном. Якщо є проблеми з стояком або існує потреба не бути залежними від постачання гарячої води, то можна звернути увагу на електронні сушарки. Для систем центрального опалення треба обирати сушарки з міцних матеріалів, адже в центральном опаленні часто бувають перепади тиску. Також важливо звертати увагу на різьбу і товщину стінок, тоді рушникосушарка буде служити довго, і її вибір не буде актуальною проблемою ще багато років.

Оставьте комментарий