Як обрати винну шафу

Як обрати винну шафу

Вино — це напій, що потребує особливих умов для зберігання. Звичайно, мова йдеться про гарне, марочне вино. Професійні сомельє сходяться на думці, що оптимальна температура зберігання вина – 10-15 градусів, за яких вино не втрачає своїх смакових якостей, а часом і набуває, розвиває існуючі. Традиційно для зберігання вина в оптимальних умовах використовуються винні льохи, але що робити, якщо немає заміського будинку, адже часто цінителі вина – це звичайні люди, які мешкають у звичайній міській квартирі?

Винна шафа, всупереч поширеній помилці, це не якийсь предмет розкоші, оскільки існують моделі різних цінових категорій, і цей матеріал покликаний прояснити деякі аспекти вибору винної шафи.

Матеріал полиці

При оцінці винної шафи будь-який сомельє насамперед зверне увагу на матеріал полиць. Залежно від ціни та класу, вони бувають дерев’яними, металевими та пластиковими. Дерев’яні полиці найкращі, оскільки дерево гасить вібрації компресора винної шафи, що дозволяє зберегти якість вина, проте така шафа і коштуватиме дорожче. У той же час металеві та пластикові полиці гірше справляються зі збереженням якості вина, але й коштують значно дешевше. Втім, існують моделі винних шаф, у яких вібрації металевих або пластикових полиць компенсуються спеціальною гумовою прокладкою.

Вологість

Одна з причин, через які вино не рекомендується довго тримати в холодильнику з технологією No Frost (а нею оснащено більшість сучасних холодильників) — сухість повітря. Для продуктів харчування це добре, але марочні вина куди як вимогливіші до умов утримання. Що ж станеться з вином у сухому кліматі холодильника після тривалого зберігання? Рано чи пізно пробка почне всихати, і повітря почне потрапляти у пляшку, що призведе до скисання вина.

Якщо ж вологість підвищена — то пробка може покритися пліснявою, що в результаті також загубить вино. Винні шафи забезпечують оптимальний рівень вологості в 70-75%, і побудовані на принципі краплинних холодильників, де порція теплого повітря при відкритті дверцят потрапляє всередину, конденсат осідає на задній стіні шафи, після чого застигає до наступного відкриття.

Вентиляція

Для тривалого зберігання винна шафа повинна мати функцію вентиляції повітря, що дозволить вину «дихати». Моделі шаф з вентиляцією повітря оснащені спеціальним вугільним фільтром, що очищає, який, пропускаючи повітря, очищає його від сторонніх запахів, що убезпечить оригінальний букет. Скло шафи, в якому передбачається тривале зберігання, має бути непрозорим, матовим – так світло та ультрафіолет не потраплятимуть на пляшку, і не змінять смаку вина.

Типи шафи

Невеликі (на 10-15 пляшок) винні шафи, як правило, мають лише одну температурну зону. Але для зберігання білих та червоних вин необхідні різні температурні режими – так, червоне вино прийнято зберігати при температурі 10-18 градусів, а білі люблять дещо прохолоднішу температуру від 6 до 10 градусів. Якщо ж ви не плануєте купувати для кожного сорту вина окрему шафу, але при цьому хочете зберігати свою різноманітну колекцію в належних умовах, то варто подумати про придбання винної шафи з різними температурними зонами.

Мультизональні винні шафи мають від двох і більше температурних зон, щоправда, чим більше, тим більше габарити самої шафи. Наприклад, шафа з п’ятьма температурними зонами дозволяє не тільки зберігати різні сорти вина, а й готувати напій безпосередньо до подачі на стіл. Плюсом може бути також те, що у винній шафі можна зберігати й інший алкоголь, зі своїми вимогами до температури утримання.

Як і інша кухонна техніка, винна шафа може бути вбудовуваною (як правило, це винні шафи невеликої місткості), або окремі (у яких місткість, як правило, вище).

Відрізняються шафи та способом зберігання пляшок. Вони бувають як вертикальні, і горизонтальні. Вертикальний вміст винних пляшок характерний для короткочасного зберігання або підготовки вина до вживання, а горизонтальний – для тривалого зберігання.

Додаткові функції

Залежно від моделі, винна шафа може мати додаткові опції та відмінності.

  • Замок. Для винних шаф типу «винний сейф».
  • Захист від дітей. Блокує доступ до шафи для випадкового відкриття.
  • Охолодження чи нагрівання. Застосовується у випадках зміни температури в приміщенні, де розташована винна шафа.
  • Сигналізація. Спрацьовує у разі підвищення чи зниження температурного режиму.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете підібрати винну шафу, в якій зберігатиме унікальний букет ваша персональна колекція.

Оставьте комментарий