Як правильно доглядати за бойлером, щоб він прослугував якнайдовше

Як правильно доглядати за бойлером, щоб він прослугував якнайдовше

Напередодні зими найгірше це залишитися без двох речей: без опалення та без гарячої води. І якщо у випадку опалення варіантів зігрітися багато, то у разі перебоїв з гарячою водою залишається лише каструлька чи бойлер. Вважаємо, що друге все ж таки краще, і якщо бойлер вже є, це не означає, що за ним не треба доглядати. Як доглядати за бойлером, щоб він прослужим довше — тема нашої статті.

Чистка

Чистка бойлеру потрібна один-два рази на рік, в залежності від того, наскільки він вже довго у користувача, і також вона — головна запорука довгого життя пристрою:

  • Стінки баків. Вапно, яке виникає на стінках баку бойлера, призводить до того, що стінки стають тонкішими, і в кінцевому ітозі піддаються корозії, а це означає, що потрібно купувати новий бойлер, адже ремонту це не підлягає.

  • Нагрівальні елементи. Тепловий електронагрівальник, він же ТЕН, — це елемент бойлера, який відповідає за нагрів води. У будь якому випадку на ТЕНі утворюється накип, який заважає розігрівати воду, і бойлер перестає виконувати свою пряму функцію. Чистити його треба або спеціальними чистячими засобами, або механічно. Іноді єдиний вихід — це заміна ТЕНу.

  • Магнієвий анод. Це деталь, яка захищає бак від впливу води, особливо жорсткої. Його треба замінювати приблизно раз на два роки, але якщо не займатися його доглядом, то прослужить він значно менше.

Рекомендації

Робоча температура повинна бути в діапазоні 50-60 градусів. Це достатньо гаряча вода для миття рук або прийняття ванни, а також така температура найменше здатна викликати накип.

Також треба періодично прогрівати бойлер до максимальної температури (зазвичай це 90) градусів. Це робиться для того, щоб знищити бактерії, і хоча бойлер — не кип’ятильник, і пити таку воду всеодно не можна, це знищить більшість бактерій та пліснями, яка може бути у баку.

Бойлер також повинен бути постійно вімкнутим, адже відключення його від мережі не рятує від витрат електроенергії, але має великий вплив на начинку прибору. Вимикати його треба лише у тому разі, якщо прибор не буде викорстовуваться напротязі трьох і більше днів.

Симптоми

Є декілька симптовім, які вказують на те, що бойлер потребує допомоги — чи то чистки, чи то спеціаліста:

  • Запах сіроводню.

  • Рудий або жовтий колір (свідчить об іржі).

  • Повільне підігрівання води.

  • Часте включення чи відключення.

У цьому разі бойлер потребує допомоги: це може бути або очистка власноруч, або виклик спеціаліста. Також не варто забувати про те, що технічний огляд має бути регулярним, а ще варто обережно ставитися до очистки прибору, щоб не втратити можливість гарантійного обслуговування.

Оставьте комментарий