Як правильно доглядати за роботом-пилососом

Як правильно доглядати за роботом-пилососом

Ще донедавна роботи-пилососи вважалися не більше ніж високотехнологічними іграшками, але останнім часом тенденція змінилася: потужність їх виросла, вони стали розумнішими. І, хоча повноцінне прибирання ще не в їх силах, все більше домівок обладнуються цими гаджетами.

Однак, незважаючи на автономність пристрою, за ним, як і за будь-якою технікою, треба доглядати. Якщо пилосос не повертається на базу, почав погано прибирати, чи у нього швидко сідає акумулятор, то це може означати, що власник не доглядав за роботом, і в цій статті ми розповімо, як продовжити життя робота-пилососа.

Акумулятор

Перш за все треба зазначити, що в залежності від моделі пилососа він може мати різний тип акумулятора, і підхід до них може відрізнятись, але є загальні правила, котрі необхідно виконувати для подовшення його життя. Наприклад, перша зарядка після придбання має бути повною, навіть якщо хочеться швидше спробувати пилосос в роботі.

Потрібно провести повний цикл зарядки, і тримати пилосос максимально довго на базі, навіть якщо індикатор сповіщує про повну зарядку. Також деякі типи акумулятори, якщо заряджати їх не повністю, можуть «звикнути» до такого об’єму, і тоді загальний об’єм зменшиться. Найкраще, коли пилосос повністю розряджається і потім повністю заряджається.

Якщо пилосос не планується довго використовувати (наприклад, власник їде у відпустку), то акумулятор необхідно витягнути з пилососа і розмістити в прохолодному і сухому місці. Дехто рекомендує класти батарею в холодильник, і це, в цілому, непогана ідея, якщо у холодильнику не підтримується рівень вологості.

Чистота

Датчики та камери – органи відчуттів робота, по ним він орієнтується у просторі, прибирає і знаходить дорогу на базу для підзарядки. Тому треба регулярно протирати їх від пилу за допомогою спеціальної ганчірки для техніки чи серветки з мікрофібри. Взагалі, робота в цілому краще тримати в чистоті, і хоча б протирати після кожного циклу прибирання.

Треба також приділяти увагу щіткам, якщо вони передбачені в моделі (а не з валіками, як у деяких моделей). Щітка, на яку намотано волосся чи інше сміття, не тільки чистить гірше, але й створює додаткове навантаження на робота, на його використання енергії, та зношує мотор.

Окремо також відмітити пилозбірник та фільтри. По перше, сміття з мішка треба викидувати одразу після прибирання, навіть якщо він повний лише частково, адже на друге прибирання мішку може вже не вистачити. По друге, фільтри треба чистити з регулярністю, яка залежить від конкретної моделі. Здебільшого це від 3 до 6 місяців. Чистити фільтри дуже просто – для цього знадобиться звичайний пилосос.

 

Умови праці

Хоча багато хто думає, що після придбання робота можна взагалі не думати про прибирання, це не так. Для того, щоб робот повноцінно прибирав приміщення, його треба прибрати від предметів, котрі лежать на підлозі.

Шкарпетки, кабелі живлення, іграшки – це все може створити проблеми для робота, адже шкарпетку він може втягнути і зламатись, а іграшки і кабелі створять перешкоду, і робот буде працювати без результату. Для того щоб він не заїзджав, наприклад, в дитячу кімнату, можна поставити або магнітну стрічку, або програмне обмеження.

Розміщення бази

Зламатися може не лише сам робот, а також і сама база. Вона повинна розміщатися подалі від батарей центрального обігрівання, а також від іншої обігріваючої техніки. Можуть бути небезпечними для бази і прямо промені сонця. Доречі, це стосується і робота – варто звернути увагу, щоб під час підзарядки на робота не падали прямі сонячні промені.

Хатні улюбленці

Цей пункт не зовсім про робота, але все ж вартий уваги: в мережі багато відео про те, як котики люблять кататися на роботах, але не всі улюбленці розділяють їх вподобання. Якщо домашній улюбленець злякався робота, і продовжує його боятись і надалі, це створить постійні стресові ситуації для тварини. Є спосіб, як заспокоїти улюбленця – посуд, с котрого їсть кіт (або ж маленький пес) треба поставити на робота, і насипати трохи корму. Звичку їсти з робота тварина навряд отримає, а от відноситись до робота спокійніше точно буде.

Оставьте комментарий