Як правильно налаштувати зображення в телевізорі

Як правильно налаштувати зображення в телевізорі

Налаштування телевізора багатьом здається справою важкою, такою, що потребує виклика майстра, який візьме відчутну суму за те, що кожен може зробити самостійно за 20 хвилин максимум. Не дивлячись на те, що телевізор кожного виробника має заводські налаштування, які демонструють більш-менш якісну картинку, при великих об’ємах виробництва можливості проводити тонкі налаштування у виробника немає, і не завжди зображення буде максимально якісним для конкретного телевізора.

Телевізори також мають різні режими, такі як «Спорт», «Динамічний» та інші, назви яких можуть відрізнятись в залежності від бренду, але ці режими не універсальні, і, наприклад, при динамічному режимі втрачаються деталі зображення, спортивний режим може видавати занадто яскраву і нереалістичну картинку, а стандартний – це не ідеальне зображення, а заводське, яке можна назвати нейтральним. Звичайно, є телевізори, які аналізують сцену, і за допомогою штучного інтелекту обирають найоптимальніші налаштування, але ця функція є далеко не в кожному телевізорі.

Яскравість

Правильно налаштувати цей параметр легше за все. Для початку треба поставити яскравість на максимум, щоб чорні кольори відображались світло-сірими, а по тім поступово знижувати до тих пір, поки чорні кольори не будуть саме чорними. Це буде оптимальна яскравість зображення, у той час як заводські налаштування у більшості моделей телевізорів виставлені на 50%.

Кольори

На відміну від яскравості, кольори у більшості телевізорів вже з заводських налаштувань виставлені оптимально, але хтось з користувачів може порахувати, що насиченість кольорів недостатня, чи навпаки – кольори занадто перенасичені. Для індивідуального підбору насиченості треба просто рухати повзунок уверх чи низ в залежності від того, як сприймається картинка – недостатньо чи перенасичена.

Також вартно звернути увагу на кольорну температуру. Вона може бути теплою або прохолодною – тепла це перехід гамми у червоний, прохолодний – у синій. Краще всього налаштовувати цей параметр, коли на екрані зображена людина – колір шкіри не повинен бути

Різкість

Це не те ж саме, що розширення, але параметр може допомогти зробити об’єкти, які виглядають м’якими, більш чіткими. Наприклад, якщо телевізор масштабував зображення нижчої якості, то різкізть зможе зробити його більш чітким. Приблизно так працює штучний інтелект сучасних 4К-телевізорів, коли на них транслюється FullHD-контент.

Налаштувати різкість власноруч не важко: спочатку її треба виставити на мінімум, а потім поступово підвищувати. Коли навкруги об’ектів почне з’являтись чорний ореол, треба понижувати різкість до тих пір, поки він не зникне. Це і буде оптимальна різкізть для телевізора.

Шумозаглушення

Більшість сучасних телевізорів мають функцію шумозаглушення. У кожного бренду назва цієї технології своя, але принцип один і той же – у сценах з недостатньо чіткою картинкою алгоритми нарощують різкість. Може здаватися, що це корисна технологія, але в багатьох випадках вона, навпаки, робить гірше, адже в багатьох фільмах є сцени, де кадр зосереджено на одному об’єкті, у той час як фон робиться розмитим. Також цей прийом використовується при зображенні динамічних сцен.

Алгоритми розцінюють це як шум, роблять високу різкість, і за рахунок цього зображення стає неприродньо-різким і губиться ефект, який задумав режисер. Тому цю функцію краще відключити в меню телевізора. Утім, в деяких телевізорах обробка фону и об’єкту проводиться різними алгоритмами, і зображення у такому випадку залишається добрим.

 

І наостанок треба звернути увагу на те, що не тільки програмні налаштування чи технічні характеристики телевізора впливають на якість перегляду фільмів. Багато на що впливає також розміщення телевізора – розміщати його потрібно під прямим кутом до глядача на рівні очей, адже у більшості телевізорів якість зображення знижується при кутовому перегляді, до того ж якщо телевізор розмістити занадто високо, доведеться задирати голову, а це, в свою чергу, створить неприємні відчуття у шиї при довгому перегляді. Також не варто розміщати телевізор там, де на нього будуть падати прямі сонячні промені.

Оставьте комментарий