Як убезпечити дані при втраті смартфону

Як убезпечити дані при втраті смартфону

Якщо в один прекрасний (ні) день ваш телефон змінив власника без вашої на те згоди, то постає питання захисту ваших персональних даних. Простіше кажучи, смартфон вкрали або ви його втратили, а знайшов його не найсумлінніший громадянин. Поговоримо про те, як убезпечити ваші дані від тих, хто заволодів вашим пристроєм.

Блокування екрану

Можливо, ваша друга половинка розцінює блокування смартфона як особисту образу, і простий пароль на розблокування екрана сприймає як знак, що ви маєте що приховувати. Так це чи ні, але варто спробувати пояснити – блокування екрану має бути максимальним.

Обов’язково потрібно налаштувати всі способи блокування, що є в смартфоні. Як правило, це екранний пароль, дактилоскопічний датчик (сканер відбитка пальців) та сканер обличчя (наприклад, FaceID в пристроях Apple). У ряді моделей також є сканер сітківки очей. Це досить надійні засоби блокування, хоча, зрозуміло, ефективність сканерів у різних моделей смартфонів може значно відрізнятися.

З недавніх пір у смартфонах був реалізований новий тип сканерів відбитків пальців — на відміну від минулих сканерів, що створювали двомірну модель відбитка, вбудовані в екран сканери створюють тривимірну модель за рахунок побудови її за допомогою ультразвукових хвиль. Розблокувати смартфон, захищений такими датчиками, сторонній людині практично неможливо. Також зайвою передосторогою буде встановлення паролі на найважливіші програми, наприклад, пошту.

Влаштовані системи безпеки

Для яблука та робота існують вбудовані сервіси, якими багато хто нерозважливо нехтує – Find my iPhone та Find my Device відповідно. Основна їх функція полягає у відстеженні місцезнаходження пристрою. Також ви можете дистанційно включити звук у гаджета на беззвучному режимі, якщо хочете знайти смартфон за звуком. Якщо розшукати смартфон по звуку або інакше все одно не вдалося, можна активувати режим втрати, що означає автоматичне блокування екрана, якщо його не було, і на екрані буде виведений номер телефону, по якому можна зв’язатися з власником втраченого пристрою (ну а раптом пощастить, і хороша людина знайде.

Однак слід пам’ятати, що цей функціонал доступний лише у разі підключення телефону до інтернету, і, зрозуміло, необхідно мати запасний пристрій, пов’язаний із основним.

Крім перерахованого можна порекомендувати продублювати сім-карту, один екземпляр якої повинен зберігатися в надійному місці, це допоможе убезпечити банківські програми, і позбавить багатьох проблем, пов’язаних з втратою сім-карти.

Оставьте комментарий