Як зробити дім теплим: поради для зими

Як зробити дім теплим: поради для зими

Звичайно, у сучасномі світі є багато методів утеплення дому, але не завжди вони дієві чи недорогі. Наприклад, не в кожній домівці є центральне опалення, а якщо і є — то якість залишає бажати кращого. Також існують обігрівачі чи кондиціонери з функцією обігріву, але ми поговоримо саме про те, як обігріти квартиру без них, або як їм допомогти.

Внутрішне утеплення стін має деякі вади. Наприклад, вона зменшує корисну площу приміщення, потребує перегляду дизайну кімнат, перестановку меблів, а також ізолює стіну від системи опалення. Останне небезпечно тим, що між утеплювачем та стіною утворюється конденсат, що може призвести до прогнивання стіни. Також це буде додаткова сирість у самому приміщенні.

Також варто звернути увагу на двері, адже у багатьох домівках двері ще старі, і не оснащені утеплювачами. Такі двері, частіше за все, набиті ватой чи поролоном, і не здатні повноцінно захищати житло від холодів. Тому найкраще проміжок чи щілину заливати монтажною піною, але можливо, що потреба в заміні наповнювача — це максимум, який знадобиться.

Також важливим фактором є протяг. Аби протяг не псував атмосферу в домі, треба закрити щілини у вікнах та дверних пройомах. Це можна зробити за допомогою монтажної піни, або ж герметика.

Килими. Це також важлива частина утеплення домівки. Можливо, це здається застарілим, але актуально у старих квартирах без систем обігріву стелі. Також для додаткового утеплення можна під килим підстелити туристичні каремати.

У тому випадку, коли в квартирі дуже холодно, треба звернути увагу на вікна, наскільки вони плотно прилігають до рами, і чи немає там щілин. Якщо щілини все ж є, їх можна заткнути поролоном, або ж залити монтажною піною. Існує також взагалі радикальній варіант — на вікна треба розмістити упаковочну плівку з бульбашками, адже повітря в бульбашках буде утримувати тепло.

Також треба звернути увагу на двері балкону, дуже часто в старих балконах під дверима утворюється шілина яку треба заткнути килимком з повсті. Також повсть можна використовувати і на вхідних дверях, а також і між кімнатами.

Якщо батареї все ж топлять, але не дуже сильно, можна зробити наступним чином: треба купити листи фольги, и розмістити їх за радіатором опалення, зі сторони стіни. Тепло таким чином буде відбиватися від фольги і не уходити «в стіну», а потрапляти у кімнату.

Те ж саме можна зробити і з трубами, по котрим тече гаряча вода. Ще одна рекомендація – не зашторювати і не заставляти меблями батарею опалення, адже штори та меблі можуть поглинати багато тепла.

Звісно, ці поради не допоможуть замінити повноцінну систему опалення. Тому краще буде все ж купити обігрівачі, позаяк на ринку їх достатньо, щоб обрати рішення на будь який смак та кишеню. А ось у тому випадку, коли не допомагає ні самостійне утеплення, ні нові обогрівачі – те привід звернутися вже до комунальних служб, ремонтних робіт, або встановлювати зовнішне утеплення, що, звісно, обійдеться значно складніше, довше та дорожче, але це вже далеко за межами теми нашої статті.

Оставьте комментарий