Яка діагональ телевізора повинна бути у 2022 році

Яка діагональ телевізора повинна бути у 2022 році

Діагональ телевізору — це вибір комфорту перегляду віодеоконтенту не на один рік, тому підходити до цього питання треба з відповідальністю. Саме тому у цій статті ми розповімо, яку діагональ обрати в 2022 році для телевізору.
Кожен уважний користувач, який буде читати цю статтю, в один момент задумається: у цій статті рекомендують одну діагональ, у той час як ще нещодавно, якихось років 5 тому, читав схожу статтю, де рекомендували телевізори значно меншої діагоналі. Можливо, це якийсь маркетинговий хід для збільшення продажів телевізорів з великою діагоналлю? Це не зовсім правда.

Ще в середині 2010-х найбільш ходовою діагоналлю вважалась діагональ близько 32 (іноді до 40) дюймів, але зараз такий розмір — це сегмент для телевізорів на кухню чи на дачу. Чому так? Справа в роздільній здатності.
Ще до недавніх часів найбільш розповсюдженою роздільною здатністю був формат FullHD та близькі до нього. Початок ж 2020-х був ознаменований тим, що у широкий побут почали входити 4К-телевізори, які раніше вважалися майже предметом розкоші, а тепер, вже починаючи з середнього сегменту, це — норма. Тому діагональ тут потрібна більша, адже телевізор діагоналлю 19 дюймів наразі це нонсен, і сприймається більше як жарт.

Також все частіше починають зустрічатися телевізори з роздільною здатністю 8К. Це поки що рідкість, і буде такою не менше ніж три-чотири (до середини 2020-х) роки, але явище таке вже присутне, а це означає, що діагональ буде збільшуватись і надалі.
Щильність пікселів при високій роздільній здатності, очевидно, вища, тому для оцінки якості контенту треба дотримуватись дистанцій, інакших, якщо вони були б з меншою роздільною здатністю.


Всі пам’ятають, що раніше не рекомендувалося сидіти близько до екрану, і це мало сенс — розмиті пікселі дійсно впливали на зір, адже око напружувалося, намагаючись зробити картинку більш чіткою. Зараз, при роздільній здатності 4К (або ж 8К) потреба лише одна — треба щоб весь кадр попадав в поле зору, і не дуже важливо, яка відстань до екрану.

Як розрахувати відстань
Існують калькулятори відстані, які допомагають обрати модель з потрібною діагоналлю. Нюанс в тому, що якщо дивитись фільм з більшої відстані, але при меншій діагоналі, то користувач не помітить різниці між 4К та 2К, і тому приводу переплачувати просто немає. Тому треба дотримуватись формул для перегляду фільмів у якості 4К. Всі діагоналі, звісно, приводити ми не будемо, але деякі найбільш розповсюджені приведемо:

35 дюймів. Близько 1,5 метри.
45 дюймів. Близько 2 метрів.
55 дюймів. Близько 2,30 метрів.
65 дюймів. Близько 2,70 метрів.
75 дюймів. Близько 3 метрів.
85 дюймів. Близько 3,5 метрів.

Ці діагоналі та відстані будуть оптимальними для сучасного телевізора з роздільною здатністю 4К. Для телевізорів зі здатністю 8К поки що такі таблиці не дуже розповсюджені, але мають бути вже в найближчому майбутному.
Варто також зазначити, що різні виробники можуть вказувати відмінні один від одного відстані, але вони всеодно коливаються в приблизно одних і тих же діапазонах.

Висновок

Ідеальний варіант для перегляду контенту — це прорахування діагоналі та роздільної здатності з врахуванням віддаленності телевізору від глядача. Тобто у невеликій кімнаті відстань глядача від телевізора має бути близько двох метрів, у випадку з роздільною здатністю 4К. Важливим також буде кут обзору, але це параметр не дуже критичний. Але телевізори діагоналлю 40 та менше дюймів — це вже точно не для перегляду фільмів, а скоріше для дачі або для кухні.

Оставьте комментарий