Захисна плівка чи захисне скло: що краще обрати для смартфона?

Захисна плівка чи захисне скло: що краще обрати для смартфона?

Дисплей смартфону — це, мабуть, причина 90% звернень до сервісних служб з метою ремонту гаджета, адже при падінні страждає саме він. Водночас дисплей — це одна з найдорожчих частин смартфону.

Так, наприклад, ориганільній дисплей для iPhone з врахуванням роботи майстра може обійтись чи не до 30-40% вартості самого пристроя, а для смартфонів на Android (особливо для бюджетників та деяких середньобюджетних пристроїв) механічне пошкодження дисплею частіше за все означає придбання нового гаджета, адже економічно це доцільніше, ніж ремонтувати.

Саме тому майже кожен користувач розуміє, що для захисту дисплея смартфона потрібна захисна плівка чи скло. Як обрати плівку чи скло — це тема для окремих обговорень, а у цій статті ми скажемо, що краще для захисту смартфона: захисна плівка чи скло.

Ціна

Якщо порівнювати ціну плівки та скла, то плівка виграє: якщо порівняти ціну на захисну плівку та на скло, то можна помітити, що в середньому плівка обійдеться як мінімум в два-три рази дешевше ніж захисне скло. Але все ж треба відштовхуватись не від ціни, а від інших параметрів.
Різноманітність
У скла, якщо не вдаватися в деталі, є два головних параметри: товщина та наявність чи відсутність олеофобного покриття (покриття проти відбитків пальців). У той же час плівок існує велика різноманітність: так, окрім олеофобного покриття, існують плівки матові, глянцеві, дзеркальні (при виключеному екрані смартфон стає дзеркалом), антишпіонські (кут огляду екрану зменшується, і тому сусіди у транспорті не зможуть побачити, що на екрані смартфону) та інші.

Міцність

Тут можна навіть не порівнювати, адже перевага однозначно за склом. Задача захичної плівки — зберегти дисплей від подряпин, у той час як скло претендує на захист дисплея під час падіння. Тобто захисна плівка ніяк не захистить дисплей при падінні гаджета, у той час як скло суттєво збільшує шанси на виживання. Товщина плівки — близько 0,1 мм, а товщина скла починається з 0,3 мм, і товстим склом можна вважати 0,5 мм.

Відчуття

Плівка відчувається при натисканні пальцями на екран, особливо якщо не дуже якісно її наклеїти, у той час як захисне скло зазвичай не сильно відрізняється від оригінального скла дисплею. У той же час деякі користувачі відмічають, що чутливість натискань істотно падає, особливо якщо використовується товсте (0,5 мм) захисне скло.
Можливо, це не суттєво в звичайних сценаріях використання смартфону (веб-серфінг, дзвінки, тощо), але може дещо ускладнити деякі сценарії геймінгу (наприклад, в динамічних іграх).

Зовнішній вигляд

Деякі естети вважають, що скло дуже сильно виділяється на їх смартфоні, тому надають перевагу непомітній плівці. Але якщо користуватись не тільки плівкою або склом, але й чохлом — то зовні це виділятися не буде.

Складність встановлення

Звісно, ми кажемо про самостійне встановлення. Плівка важче клеїться, адже пил, бульбашки повітря та інше можуть суттєво повпливати на кінцевий результат, у той час як нерівно наклеєне скло можна просто зняти та встановити заново.

Висновок

Якщо говорити про наші особисті рекомендації — то ми б обрали захисне скло, адже воно дійсно може спростити життя і захистити гаджет. Але деякі користувачі, можливо, більш обережно поводяться зі своїм смартфоном, і він ніколи не падав в них з рук чи зі столу, і їх єдина проблема — це подряпини, і в таких випадках перевагу можна надати захисній плівці.

Оставьте комментарий