Зволожувач повітря: навіщо потрібен взимку і як обрати

Зволожувач повітря: навіщо потрібен взимку і як обрати

Зволожувач повітря, як правило, дістають влітку і взимку — восени і навесні толку від них мало. І якщо з літом все зрозуміло – у нашому кліматі воно зазвичай сухе, то зима потребує певних роз’яснень. Здавалося б, навіщо зволожувати повітря взимку?

Відповідь це питання криється на поверхні. Зазвичай, приміщення холодної пори року провітрюється досить рідко, а опалення працює постійно — як обігрівачі, так і центральне. Це призводить до того, що повітря стає сухим, що має згубні наслідки.

Сухе повітря впливає на слизову оболонку, яка призначена для захисту організму від проникнення бактерій, та її висихання веде до зниження імунітету. Багато хто і не підозрює, що хворіє взимку не через низьку температуру повітря, а саме «завдяки» висиханню слизової оболонки носа та ротової порожнини, що призводить до запалень внаслідок прямого контакту хвороботворних вірусів та бактерій з незахищеною поверхнею.

Помірна вологість здатна запобігти висиханню слизових оболонок, і, як наслідок, суттєво збільшити імунітет. Крім цього, надмірно сухе повітря в цілому негативно позначається на самопочутті, знижує тонус, висушує шкіру, що призводить до її лущення.

Оптимальна вологість у приміщенні:

40-60% – діапазон найбільш комфортної вологості для людини. Для приміщень з дітьми найкраще дотримуватися вологості 50-55%.
Аналогічна вологість (40-60%) потрібна для меблів, паркету, дерев’яних музичних інструментів та книг.
Рослинам в оранжереях та теплицях потрібна дещо більша вологість – до 75%.

Отже, ми з’ясували, що зволоження повітря – це не забаганка, а необхідна процедура. Зволоження повітря за допомогою дідівських методів – обприскування з пульверизатора або постійного вологого збирання. Але набагато раціональніше придбати зволожувач для повітря. Розберемося в їх різновидах та особливостях.

Паровий

Найпоширеніший і найпростіший за принципом дії зволожувач. Працює він за принципом чайника – вода закипає всередині пристрою, після чого випаровується у приміщення, що й надає повітрі вологість. Такі пристрої можна, крім їхньої основної функції, використовувати як інгалятор, заправивши туди ефірні олії чи трави.

Пристрої автоматично вимикаються, якщо в них закінчилася вода або закрита кришка, але при надлишку води потрібно стежити, щоб зволожувач не переборщив — не рекомендується вологість вище 60%. Такі пристрої економні та практичні – потрібна лише вода, бажано, очищена, щоб пристрій прослужив довше і повітря було чистіше. Варто відзначити, що при закипанні вода в пристрої характерно булькає, тому це може не сподобатися комусь.

Ультразвуковий

Найбільш підходящий тип пристрою для спалень та дитячих кімнат. Він беззвучний, оскільки працює на частотах, недоступних людському вуху. Ультразвукові хвилі «спінюють» воду, розсіюючи її на мікроскопічні краплі, після чого пристрій розсіює їх за допомогою вентилятора до приміщення. Основний звук видає саме цей вентилятор, тому при виборі зволожувача саме для спальні варто врахувати, що сприйняття шуму може бути різним у неспанні та засинанні. Іншими словами, якщо ви увімкнули пристрій, і воно здається вам досить тихим, зробіть знижку на те, що вночі сприйматися він буде голосніше.

У пристроях такого типу можливе регулювання вологості, а в деяких – підтримка вибраного рівня вологості. Ряд моделей також підтримує дистанційне керування за допомогою пульта.

Незважаючи на те, що ультразвукові зволожувачі мають більш високу вартість, ніж парові аналоги, їхній функціонал обмежений лише безпосереднім зволоженням, і насичення повітря оліями та травами не передбачено.

Варто пам’ятати, що ультразвуковий фільтр крім частинок пари випускає в повітря ще й мінерали, що містяться у воді, тому згодом на поверхні меблів може залишатися білий наліт. Уникнути цього можна або за допомогою спеціальних картриджів, що фільтрують, або заливаючи тільки очищену воду.

Механічний

Цей тип пристроїв має народну назву «мийка повітря». Крім, власне, зволоження вони несуть функцію очищення повітря, тому серед усіх типів подібних пристроїв є найоптимальнішими для придбання. Миття повітря оснащене системою фільтрів, які перешкоджають пилу та алергенам, а також знищує бактерії за допомогою іонізації повітря, а окремі моделі також можуть знімати статичну напругу.

Більшість таких пристроїв оснащені електронною системою керування, що дозволяє задавати зволожувачу різні режими роботи. Мийки не вимагають надто ретельного догляду.

З недоліків можна виділити хіба порівняно високу вартість порівняно з іншими пристроями, проте це повністю компенсується плюсами такого типу зволожувачів.

При виборі пристрою зверніть увагу на можливість автоматичного вимкнення пристрою та на функцію підтримки заданої вологості. Також важливо знати обсяг резервуару для води, адже від цього залежить, як часто доведеться доливати воду. Потужність пристрою впливає на те, приміщення якого об’єму здатне зволожити пристрій. Також розраховуйте, що виникне потреба придбати додаткові аксесуари, такі як фільтраційні картриджі.

Негативно впливає сухе повітря не тільки на організм людини. Сухість позначається на меблях, домашніх рослинах (навіть якщо їх регулярно поливати), на паркетному покритті.

Оставьте комментарий